Silniki hydrauliczne

Zobacz dostępne modele silników hydraulicznych
Linia produktowa:

Najlepsze silniki hydrauliczne w ofercie IOW TRADE. W zależności od zastosowanych elementów roboczych rozróżniamy kilka podstawowych rodzajów hydromotorów. Najbardziej popularne są silniki hydrauliczne zębate, oraz silniki hydrauliczne gerotorowe (orbitalne silniki hydrauliczne). Pierwszy typ pozwala uzyskać duże prędkości obrotowe, ale mniejszy moment obrotowy. Zębaty silnik hydrauliczny doskonale sprawdzi się w zastosowaniach wymagających dużych obrotów, ale nie wielkiego momentu (np. napęd wentylatora chłodnicy). W przypadku silników hydraulicznych wolnoobrotowych (silników gerotorowych) jest odwrotnie – przenoszą wysoki moment obrotowy, ale za to przy niższej prędkości. Doskonałym przykładem silnika hydraulicznego orbitalnego jest powszechnie stosowany motor hydrauliczny BMR należący do najbardziej niezawodnych silników hydraulicznych. Zaletami powyższych rodzajów silników hydraulicznych są niewątpliwie prostota konstrukcji, niezawodność oraz łatwość obsługi i użytkowania. Bardziej zaawansowane projekty wymagają zastosowania silników hydraulicznych o innej konstrukcji elementów roboczych. W takich aplikacjach zaleca się zastosowanie silników hydraulicznych tłokowych. Tłokowe silniki możemy podzielić na dwa dodatkowe rodzaje: osiowe oraz promieniowe. Jak same nazwy wskazują rozwiązania te różnią się sposobem umiejscowienia elementów roboczych (tłoków). W konstrukcjach tego typu ruch obrotowy silnika hydraulicznego generowany jest poprzez zestaw tłoków napełniających się kolejno olejem hydraulicznym i oddziałujących na wał obrotowy. Zalety silników hydraulicznych tego typu to wydajność silnika, możliwość uzyskania bardzo dużych momentów obrotowych, oraz odporność na wysokie ciśnienie płynu hydraulicznego w układzie, a także możliwość stosowania do rozbudowanych układów hydraulicznych wyposażonych np. w load sensing, lub zaawansowane hydrauliczne układy sterujące w tym sterowane elektrycznie.

Wszystkie typy silników mogą być dodatkowo wyposażone w zawory hydrauliczne pozwalające regulować działanie silnika hydraulicznego np. moment obrotowy silnika, oraz inne akcesoria takie jak licznik obrotów itp.

Silnik hydrauliczny zasada działania

Zasada działania silnika hydraulicznego opiera się na przekształceniu energii oleju hydraulicznego na ruch tłoka, lub innego elementu roboczego, czyli można powiedzieć, że silnik hydrauliczny wytwarza moment i obroty z ciśnienia i przepływu cieczy hydraulicznej. Przepływ cieczy hydraulicznej dostarczanej pod ciśnieniem z pompy hydraulicznej generuje ruch tłoka, na który to ruch zużywana jest zgromadzona w postaci ciśnienia energia – co sprawia że opuszczająca silnik ciecz ma znacznie mniejsze ciśnienie niż na wejściu. To jakie obroty będzie osiągał silnik hydrauliczny zależy od chłonności, rodzaju silnika hydraulicznego oraz przepływu cieczy hydraulicznej. Za generowany moment odpowiada natomiast ciśnienie płynu hydraulicznego.

Silnik hydrauliczny zastosowanie

W dzisiejszych czasach większość rozwiązań konstrukcyjnych maszyn nie może się obejść bez niezawodnych silników hydraulicznych. Ze względu na wiele rodzajów silników hydraulicznych te urządzenia znalazły zastosowanie praktycznie we wszystkich branżach przemysłu, a także w transporcie i rolnictwie. Dlatego w większości maszyn jakie możemy spotkać na budowach, polach, czy też w lasach występują silniki hydrauliczne, lub bardziej ogólnie – napęd hydrauliczny. Silnik hydrauliczny odpowiada najczęściej za napędzanie elementu roboczego lub koła jezdnego. Przykładowo szeroko stosowane w rolnictwie silniki hydrauliczne orbitalne znajdziemy w przenośnikach, owijarkach bel czy też kombajnach. Natomiast zalety silników hydraulicznych tłokowych wykorzystywane są w konstrukcji napędu hydraulicznego kół jezdnych samojezdnych opryskiwaczy, ciągników rolniczych, czy też kombajnów do zbioru owoców, czy wózki widłowe. Zębaty silnik hydrauliczny to element, który znalazł miejsce w wielu maszynach leśnych typu harvester.

Najlepsze silniki hydrauliczne

W naszej ofercie posiadamy bogaty wybór hydromotorów renomowanych producentów oraz najwyższej jakości zamienników silników hydraulicznych różnych typów. Zapewniamy dostępność najlepszych silników hydraulicznych w przystępnych cenach. Nasz zespół doświadczonych inżynierów zajmie się projektowaniem układów hydraulicznych pod konkretne wymagania klienta, aby nie musiał się martwic dopasowaniem silnika hydraulicznego do jego konstrukcji napędu hydraulicznego. Silnik hydrauliczny dopasowany indywidualnie przez naszego specjalistę, zapewni długoletnią bezawaryjną pracę maszyny.

Silniki hydrauliczne sklep internetowy

Zapraszamy do skorzystania z naszej platformy B2B. Znajdą w niej Państwo szeroką gamę oryginalnych oraz zamienniki silników hydraulicznych różnych producentów oraz najlepsze silniki hydrauliczne AmberLine. Niezależnie od zastosowania czy konstrukcji możemy dostarczyć silniki hydrauliczne o szerokim zakresie chłonności zgodnie z zapotrzebowaniem klientów. Jeżeli szukasz między innymi: silnik hydrauliczny do sw150, silnik hydrauliczny orbitalny bmr36, silnik hydrauliczny gerotorowy, silnik hydrauliczny planetarny, silnik hydrauliczny dwustronnego działania lub zamiennika silnika hydraulicznego danfoss. Przejdź do B2B i sprawdź dostępne produkty. Jeżeli nie wiesz jaki silnik hydrauliczny wybrać zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Wydajność silnika :
Chłonność: 4-2500 cm3/obr