Silnik hydrauliczny z hamulcem BK2

Silnik hydrauliczny z hamulcem

Hamulec serii BK2 to jeden z rodzajów hydraulicznych mokrych hamulców tarczowych. Siłę hamowania wytwarza sprężyna, a ciśnienie hydrauliczne powoduje odhamowanie.

Sposób funkcjonowania:

  • Seria BK2 wykorzystuje specjalną tarczę cierną i konstrukcję sprężyny o wysokiej wytrzymałości, co gwarantuje: długą żywotność, niski poziom hałasu, wysoką niezawodność hamowania.
  • Dzięki konstrukcji z 4 otworami spustowymi hamulec może być używany w różnych zastosowaniach.
  • Zwarta konstrukcja, łatwy montaż.
  • Zaprojektowany do stosowania w połączeniu z silnikiem hydraulicznym serii ALSG2, ALSG3.

Hamulec hydrauliczny serii BK2 pozostaje zahamowany od chwili dostawy z fabryki. Podczas normalnej pracy hamowanie występuje tylko wtedy, gdy ciśnienie w układzie hydraulicznym, w którym pracuje hamulec, jest niższe od ciśnienia wymaganego przez zwalniacz hamulca. Gdy ciśnienie jest niższe niż nastawione w zwalniaczu siła sprężyny utrzymuje hamulec w stanie zahamowania. Hamulec hydrauliczny serii BK2 jest szeroko stosowany w maszynach roboczych, takich jak maszyny inżynieryjne, dźwigi, pojazdy do pracy w ciężkim terenie, maszyny budowlane, maszyny do transportu materiałów, maszyny rolnicze, górnicze, przemysł drzewny. Stosowane są także w wyciągarkach oraz w stacjonarnych napędach hydrostatycznych.

Uwaga: taki rodzaj hamulca jest stosowany wyłącznie w statycznym hamulcu postojowym. Nie jest zalecane używanie tego typu hamulca do hamowania dynamicznego.

 

Linia produktowa

Zobacz dostępne modele silników hydraulicznych