Hydraulika siłowa

Sprawdź naszą ofertę

Oferta hydrauliki siłowej | AmberLine Hydraulics

Hydraulika siłowa to dział mechaniki płynów, która zajmuje się przenoszeniem energii i siły za pomocą cieczy hydraulicznych. W praktyce oznacza to wykorzystanie płynów, takich jak oleje hydrauliczne, do napędzania maszyn i urządzeń. Hydraulika siłowa jest stosowana w wielu gałęziach przemysłu, takich jak budownictwo, transport, rolnictwo czy energetyka.

Rodzaje produktów hydrauliki AmberLine Hydraulics

AmberLine Hydraulics to szeroka oferta elementów hydrauliki siłowej wysokiej jakości dopasowana do indywidualnych potrzeb klientów z różnych branż. AmberLine to hydraulika siłowa w rolnictwie, hydraulika siłowa pojazdów, bezawaryjna hydraulika siłowa dla przemysłu. Rodzaje produktów hydrauliki wchodzące w skład grupy AmberLine Hydraulics to m.in.:

  • Akumulatory hydrauliczne (od 0,16 l do 50 l),
  • Silniki hydrauliczne o chłonności do 2500 cm3/obr
  • Pompy hydrauliczne o wydajności do 220 cm3/obr i ciśnieniu pracy do 400 bar,
  • Chłodnice o maksymalnym przepływie do 400 l/min i maksymalnym współczynniku wymiany cieplnej do 50 kW,
  • Rozdzielacze hydrauliczne o przepływie do 400 l/min i maksymalnym ciśnieniu pracy 400 bar,
  • Hydrauliczne zawory skrętu „orbitrole” do układu otwartego, zamkniętego, load sensing do wydajności 1000 cm3/obr,
  • Filtry hydrauliczne: liniowe, powrotne, ssawne, wysokiego ciśnienia, zlewowe,
  • Zawory hydrauliczne: przelewowe, zwrotne, dławiące, zwrotno-dławiące, regulatory przepływu, overcenter itp.,
  • Akcesoria hydrauliczne: przyłącza, poziomowskazy, korki wlewowe, sprzęgła i łączniki dzwonowe, multiplikatory i wiele więcej

Duży wybór elementów hydrauliki siłowej daje możliwość dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb klienta. Ponadto oferujemy pomoc i projektowanie układów hydrauliki w zakresie doboru odpowiednich rozwiązań pod kątem aplikacji jak i parametrów technicznych, jak również remont układów hydraulicznych. Nie wiesz jak podłączyć hydraulikę siłową, jak podłączyć rozdzielacz hydrauliczny, lub podłączenie przewodów hydraulicznych do odpowiednich portów zaworu sprawia Ci trudność? Zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści służą pomocą. Oferta naszych produktów jest ciągle aktualizowana i rozwijana o nowe pozycje, dzięki temu jesteśmy na bieżąco z nowościami technologicznymi. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktową.

Produkty AmberLine i ich zastosowanie w hydraulice siłowej

Rozdzielacze hydrauliczne

To elementy hydrauliki siłowej odpowiedzialne za zmianę kierunku przepływu cieczy, co umożliwia sterowanie kierunkiem pracy elementów roboczych takich jak silniki hydrauliczne, lub siłowniki hydrauliczne.

Pompy hydrauliczne

Jako podstawowe elementy układu hydraulicznego wytwarzają ciśnienie przepompowując olej hydrauliczny poprzez przewody hydrauliczne ze zbiornika do odbiorników.

Silniki hydrauliczne

To artykuły hydrauliki przetwarzające energię ciśnienia cieczy na ruch obrotowy oraz moment obrotowy dostępne na wałku silnika.

Orbitrole, hydrostatyczne zawory skrętu

Hydraulika siłowa do ciągników i innych maszyn roboczych z hydraulicznym układem kierowania najczęściej oparta jest o tzw. orbitrol. Jest to zawór hydrauliczny który pod wpływem obrotów kierownicy przekierowuje olej hydrauliczny do siłowników odpowiedzialnych za kierowanie pojazdem umożliwiając skręcanie kół maszyny.

Chłodnice olejowo-powietrzne

Mają za zadanie obniżenie temperatury cieczy roboczej. Wysoka temperatura oleju hydraulicznego wpływa negatywnie na działanie całego układu obniżając jego sprawność.

Akumulatory hydrauliczne

To elementy układu hydraulicznego, których zastosowanie ma na celu tłumienie skoków ciśnienia w układzie. Wykorzystywane są także w roli elementów tłumiących w wielu maszynach rolniczych. Hydrauliczne układy hamulcowe także standardowo wyposażone są akumulatory hydrauliczne.

Zasilacze hydrauliczne

Są to artykuły hydrauliki łączące w jednym urządzeniu silnik elektryczny, pompę hydrauliczną, oraz zawory. Dzięki kompaktowym rozmiarom możliwe jest zabudowanie zasilacza w urządzeniach mobilnych jak i zastosowaniach stacjonarnych.

Zawory hydrauliczne w hydraulice siłowej

Wykorzystywane są do regulacji parametrów pracy układu takich jak, ciśnienie, przepływ cieczy hydraulicznej, oraz zabezpieczanie całego układu przed przeciążeniem i uszkodzeniem.

Siłowniki hydrauliczne

Siłowniki do maszyn rolniczych znajdują szerokie zastosowanie praktycznie w każdej nowoczesnej maszynie rolniczej. Siłowniki są jednymi z najczęściej stosowanych elementów hydrauliki siłowej.

Akcesoria hydrauliki siłowej

Sprzęgła do hydraulicznych układów przeniesienia napędu, wymienniki ciepła, kołnierze i kolektory, zbiorniki olejowe, przyłącza olejowe do pomp, termostaty i presostaty, szybkozłącze hydrauliczne, cewki elektryczne, linki do sterowań rozdzielaczy, elementy złączne, dźwignie do rozdzielaczy, manometry, czujniki, wskaźniki poziomu oleju, korki, węże hydrauliczne, uszczelniania hydrauliczne.

Przykładowe zastosowanie hydrauliki siłowej w rolnictwie

Hydraulika siłowa znajduje zastosowanie w branży rolniczej praktycznie we wszystkich maszynach oraz pojazdach. Takich jak ciągniki rolnicze, kombajny zbożowe, pługi, kultywatory, oraz urządzenia stacjonarne na przykład sortowniki itp. Szeroka oferta elementów hydrauliki naszej firmy pozwala sprostać wymaganiom stawianym przez rolnictwo. Hydraulika siłowa w rolnictwie to przede wszystkim rozdzielacze hydrauliczne, hydrauliczne układy hamulcowe, siłowniki do maszyn rolniczych, złącza hydrauliki siłowej, przewody hydrauliczne, armatura hydrauliczna, oraz wszelkiego rodzaju zawory.

Sklep z hydrauliką siłową | Platforma sprzedażowa B2B

Dla naszych klientów umożliwiamy również zakupy online w naszej Platformie B2B, gdzie znajdą Państwo internetowy sklep z hydrauliką siłową. Jeżeli nie jesteś jeszcze naszym klientem, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym działem obsługi klientów.